You are currently viewing GAMIX nowa chemia basenowa w GardenFlora

GAMIX nowa chemia basenowa w GardenFlora

Czysta woda w basenie wymaga odpowiednich środków. Specjalne preparaty poprawiają komfort oraz jakość wody basenowej. Posiadacze przydomowych basenów dzięki regularnemu stosowaniu chemii basenowej zyskują czystą, klarowną a najważniejsze ZDROWĄ wodę. Istotne jest aby środki spełniały swoje zadanie, dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalnych firm specjalizujących się w tej dziedzinie. W naszym asortymencie pojawiły się nowe produkty chemii basenowej firmy Gamix.

Kilka słów o firmie Gamix

Zakłady Chemiczne GAMIX s.c. działają na polskim rynku od roku 1993. Początkowo firma zajmowała się jedynie produkcją chemii gospodarczej. W miarę rozwoju wprowadzane były kolejne asortymenty. Obecnie firma posiada 7 nowoczesnych linii produkcyjnych, 3 magazyny wysokiego składowania oraz własne laboratorium. Aby sprostać oczekiwaniom klientów Zakłady Chemiczne Gamix s.c. cały czas wprowadzają udoskonalenia w procesach produkcyjnych i magazynowych. Zakład posiada najnowsze rozwiązania technologiczne związane z konfekcją jak i magazynowaniem. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom klientów sieciowych jak i indywidualnych.

Jaką chemię basenową wybrać?

  • Chlor do basenu – tabletki długo dziłające

Wolno rozpuszczający się, chlorowy środek do ciągłej dezynfekcji wody basenowej. Produkt ze względu na formę tabletek jest wyjątkowo łatwy i wygodny w użyciu. Tabletki rozpuszczają się wolno, zapewniają utrzymanie stężenia aktywnego chloru w sposób ciągły. Dzięki temu korzystanie z basenu staje się łatwiejsze, jednocześnie woda jest świeższa i sprawia przyjemniejsze wrażenie przez dłuższy czas.

Do aplikowania tabletek polecamy specjalny dozownik dostępny tutaj.

Szybko rozpuszczający się granulat do podwyższania/obniżania wartości pH w wodzie basenowej. Aby dezynfekcja była skuteczniejsza a komfort kąpiących się maksymalny, niezbędna jest stała kontrola pH wody. Idealna wartość odczynu pH wody basenowej powinna mieścić się w zakresie 7,0-7,6. Każde odchylenie od wskazanego poziomu powoduje osłabienie działania środków dezynfekcyjnych, podrażnienie spojówek, podrażnienia skórne, korozję elementów metalowych itp. Aby uniknąć niepożądanych efektów, należy przynajmniej raz w tygodniu sprawdzać wartość pH wody i odpowiednio ją regulować.

  • Sprawdzanie poziomu chloru w wodzie basenowe

Tester tabletkowy do określenia wartości pH wody (20 testów) oraz pomiaru aktywnego chloru (20 testów)

Produkt o działaniu glonostatycznym, przeznaczony do zapobiegania rozwojowi glonów w basenach kąpielowych.

Zestaw składający się z 3 elementów: żel do odkamieniania i usuwania osadów wapiennych, żel do usuwania tłustych osadów oraz gąbka.

Środek do usuwania związków metali i wapnia oraz zmiękczania wody w basenie. Dzięki zastosowaniu środka w prosty sposób pozbędziesz się nieorganicznych osadów bez konieczności wymiany wody. Osady się skrystalizują, następnie przy użyciu filtracji zostaną usunięte z wody. Dodatkowo dzięki miękkiej wodzie poprawi się komfort kąpieli.

Środek do klarowania zażelazionej, brunatnej wody w basenach kąpielowych. Preparat należy dozować w przypadku wystąpienia problemu z pojawieniem się brunatnego koloru wody.

Stosuj gdy woda zaraz po nalaniu do basenu ma kolor brunatny lub gdy po zastosowaniu dezynfekcji chlorowej woda zmieni kolor na brunatny. Preparat obniża pH wody.

Oprócz chemii basenowej w naszym asortymencie pojawiły się produkty do saun i jacuzzi.

Niepieniący się olejek eteryczny oparty na bazie naturalnych wyciągów roślinnych, nadający wodzie w basenie i jacuzzi bardzo delikatny i przyjemny zapach. Olejek można również stosować w saunach fińskich. Dostępne zapachy: egzotyczne owoce, eukaliptus z sosną Pinia, zioła z wanilią.

Preparat zapobiegający tworzeniu się piany w basenach, jacuzzi i wannach z hydromasażem.